Литературный портал Графоманам.НЕТ — настоящая находка для тех, кому нравятся современные стихи и проза. Если вы пишете стихи или рассказы, эта площадка — для вас. Если вы читатель-гурман, можете дальше не терзать поисковики запросами «хорошие стихи» или «современная проза». Потому что здесь опубликовано все разнообразие произведений — замечательные стихи и классная проза всех жанров. У нас проводятся литературные конкурсы на самые разные темы.

К авторам портала

Публикации на сайте о событиях на Украине и их обсуждения приобретают всё менее литературный характер.

Мы разделяем беспокойство наших авторов. В редколлегии тоже есть противоположные мнения относительно происходящего.

Но это не повод нам всем здесь рассориться и расплеваться.

С сегодняшнего дня (11-03-2022) на сайте вводится "военная цензура": будут удаляться все новые публикации (и анонсы старых) о происходящем конфликте и комментарии о нём.

И ещё. Если ПК не видит наш сайт - смените в настройках сети DNS на 8.8.8.8

 

Стихотворение дня

"партитура"
© Нора Никанорова

"Крысолов"
© Роман Н. Точилин

 
Реклама
Содержание
Поэзия
Проза
Песни
Другое
Сейчас на сайте
Всего: 357
Авторов: 0
Гостей: 357
Поиск по порталу
Проверка слова

http://gramota.ru/

Автор: Metalhead
     Мертва тиша. Спокій. Ніч. Тільки ти, пачка сигарет і пиво. Страх залазить під твою косуху, пробирається під балахон і так аж до кісток. Але тобі все одно, бо ти ж стільки цього чекала…
     … Стара закинута лікарня. Єдиний вхід туди – через підвал. Темний і холодний. Ліжка, тумбочки, столи. Все виглядає так, ніби люди тікали звідси, наче від якогось прокляття. Залишились навіть речі, але вони вже старі і згнивші. Відчинені двері. На них висить вицвівша табличка: «Волочин М. І. – головний лікар». В середині все, як і в сотнях інших старих кабінетів: маленька шафка, стіл, стільчик, відламаний умивальник… На столі стоять лампа і телефон, більше нічого. Не можна тут залишатись на довго, треба йти далі, бо затягує. Безліч палат, тут колись були люди – хворіли, виліковувались, вмирали. Але вони зараз все одно усі мертві. Ось і вхід в столову. НА тріснувшому склі висить карточка:

Сніданок 8-00
Обід 14-00
Вечеря 19-00

Трохи нижче звичайною ручкою дописано: «Їжу в палати виносити СУВОРО ЗАБОРОНЕНО». Тут такі самі старі меблі, як і всюди. Ти йдеш далі. Можливо на даху знайдеться щось інакше? Драбина з загубленими в часі сходинками. Слава богам, вхід на дах відкритий.  Ти вилазиш туди і в тебе перехоплює подих. Звідси відкривається чудовий краєвид на нічне місто – високоповерхівки, шпилі церков, костелів… Відчуваєш себе володаркою Всесвіту. Можна залізти ще вище, вистачило б тільки сили. Ти сідаєш, прикурюєш, п’єш пиво і просто насолоджуєшся життям – воно чудове.  Потрібно вертатись в середину, бо там на тебе чекає ще багато цікавого. Палата №6, чи №16 (неможливо розібратись, бо цифри постирались). Ліжко, стіл, тумбочка, все, як всюди, але на підлозі лежать фотокартки, конверт… Ось і сам лист. Він сповнений любові, в ньому теплі спогади про минуле, надія на світле майбутнє. Але чому дівчина його не відправила? Не встигла? Чи просто передумала? Все ж видно, що вона любила того, кому призначався цей лист, від щирого серця. Годі! Бо ще розплачусь, а мені цього не потрібно. В сусідній палаті (кімнаті?) останніми перебували фанати «важкої» музики. Про це свідчать плакати на стінах, касети на підлозі. І якщо вірити надписам, то це справжній раритет. Потрібно знову лізти на кришу, щоб зустріти народження нового дня. Ледь помітні промені сонця, спів птахів. Ти неначе в раю спускаєшся вниз і тебе повертає до реальності телефонний дзвінок. Ти хочеш підняти слухавку і розумієш, що це дзвонить не твій мобільний. Згадуєш, що бачила телефон в кабінеті невідомої особи на прізвище Волочин, біжиш туди, серце вибиває скажені ритми в твоїх грудях. Так, це налякав тебе саме він, але як він може дзвонити? Йому років більше, ніж твоїй бабусі. Ти все ж хочеш підняти трубку, але не можеш, бо розумієш, що це дзвінок виявиться останнім в твоєму житті, бо це дзвінок З ТОГО СВІТУ…

© Metalhead, 25.10.2009 в 12:17
Свидетельство о публикации № 25102009121704-00132522
Читателей произведения за все время — 36, полученных рецензий — 0.

Оценки

Голосов еще нет

Рецензии


Это произведение рекомендуют